Szukaj Pokaż menu

Jedynie on pospieszył na ratunek rannemu kotu

70 532  
371   33  
Pewien chłopak, ujrzawszy rannego kota, leżącego na ziemi, zaobserwował, że inni ludzie mijają zwierzę obojętnie. Przerażony ich znieczulicą, postanowił przyjść z pomocą krwawiącemu kotu.

#1. Tragiczna scena poruszyła go do głębi i nie mógł przejść obojętnie...

Kliknij i zobacz więcej!

Jeśli jesteś grafikiem, te teksty regularnie słyszysz od swoich klientów

87 398  
233   63  
Każda profesja ma swoje słabe i mocne strony. W tym wypadku skupimy się na tych pierwszych, z którymi boryka się każdy mistrz Photoshopa. Akcja ma znacznie większy wymiar i przykłady wiadomości wysyłanych przez klientów publikowane są w sieci na potęgę pod hasłem #badClientEmails.

Po co istnieją mężczyźni? Wyniki pracy grupy naukowców przynoszą zaskakującą odpowiedź

102 915  
180   65  
Naukowcy z University of East Anglia od lat głowili się nad uzasadnieniem całego procesu "rozmnażania" wśród ludzi. Jesteśmy gatunkiem, który robi to w wyjątkowo nieefektywny sposób, a całość opiera się na seksualnej selekcji - mężczyźni rywalizują miedzy sobą, a kobiety dokonują wyboru z kim dokonać reprodukcji. Odpowiedź na ich wątpliwości przyniosło doświadczenie z udziałem... żuków. Koniecznie musisz zapoznać się z jego wynikiem.

Zacznijmy od początku - rozmnażanie się wśród ludzi jest po prostu niewydajne

Po rozmnożeniu się mamy tylko 50% szans na to, że nasz potomek - jeśli się okaże córką - wyda na świat dalsze potomstwo. Po co więc się trudzić i wydawać na świat męskich osobników? Czy nie jest to marnotrawstwo i nie ogranicza rozwoju naszej populacji? Naukowcy wzięli też pod uwagę gatunki, które do spłodzenia potomstwa nie potrzebują udziału męskiego osobnika i seksu i zaczęli zastanawiać się, czy ich rozwój nie jest szybszy, a tym samym bardziej wydajny.

W celu wykonania doświadczenia, naukowcy przez 10 lat obserwowali zachowanie żuków

Podzielono je na dwie grupy. W jednej żuki zostały połączone w monogamiczne pary - jeden osobnik męski i jeden osobnik żeński. Tego rodzaju eksperyment pozwolił przetrwać żukom tylko do 10. pokolenia oraz znacząco pogorszył ogólny stan zdrowia WSZYSTKICH osobników.

Druga grupa mogła pozwolić sobie na wybór partnera seksualnego - znajdowało się w niej 90 samców oraz tylko 10 samic. Proces reprodukcji przebiegał w niej sprawniej i grupa jako całość nie wykazywała tendencji do wyginięcia.
Aby być na tyle dobrym, żeby pokonać swoich rywali i przyciągnąć partnerki w celu reprodukcji, indywidualny osobnik musi być po prostu lepszy w wielu rzeczach. To powoduje, że selekcja seksualna jest naturalnym i efektywnym filtrem, aby utrzymać i zwiększyć zdrowie całej populacji. Ich badania potwierdzają, że fakt istnienia rywalizacji i wyboru seksualnego partnera przyczynia się do istnienia szeregu korzyści genetycznych.
Badania wykazały również, że dobór płciowy pozwala wyeliminować jakiekolwiek szkodliwe mutacje genetyczne, ponieważ fakt istnienia rywalizacji powoduje, że samice nie chcą "współpracować" z osobnikami genetycznie gorszymi.
Wyniki potwierdziły dalsze badania - po 20. pokoleniach grupa z możliwością wyboru partnera do reprodukcji miała wyższą niż przeciętnie sprawność, nie miała problemów ze zdrowiem oraz niwelowała możliwość wyginięcia populacji.
180
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jeśli jesteś grafikiem, te teksty regularnie słyszysz od swoich klientów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu 7 rzekomo naukowych teorii, o których nauka… nie słyszała
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu Toalety na krańcu świata
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Po obejrzeniu tego poczujesz się bardzo malutki
Przejdź do artykułu 15 najdziwniejszych rzeczy, jakie barmani usłyszeli w pracy
Przejdź do artykułu Życie w więziennej izolatce - brutalna rzeczywistość
Przejdź do artykułu 10 polskich powiedzeń, których prawdopodobnie używasz w niewłaściwy sposób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą