Szukaj Pokaż menu

Sytuacja nie do wytłumaczenia

14 890  
8   8  
Wymiana opowieści na temat stukania w mieszkaniach zaczerpnięta z list dyskusyjnych... (tytuł dotyczy drugiej opowieści)

* * *
Mieszkam na parterze. Dzień powszedni ok. 16. Przygotowania do obiadu - schabowe: deska, tłuczek, itede. Nagle puka sąsiadka z drugiego piętra:
- Czy państwo mogliby przestać się tak złośliwie tłuc tymi kotletami? Państwo dlatego tak często jecie te schabowe, żeby mi przeszkadzać w oglądaniu telewizji...
* * *
Za czasów mojego pomieszkiwania w akademiku zdarzyła się sytuacja następująca: siedzimy przy jakichś kartach, a tu z kaloryfera co jakiś czas dobywa się walenie. Normalny w domu studenckim stary sposób na powiadomienie kogoś np. dwa długie dwa krótkie znaczy "wrócilim z laborki możecie przyjść", dwa długie trzy krótkie "weźcie flaszkę" itp...
Ale tym razem ktoś sobie urządza dyskusję bo stuki w kaloryfer trwają już kilkanaście minut, wszyscy powoli mają dosyć, w końcu ktoś mówi "K***a mać, przecież można och***ć, niech ktoś weźmie jakiś młot i p******nie w ten kaloryfer może się opamiętają".
Przygotowaliśmy się do operacji, odsunęliśmy stół od kaloryfera, odsunęliśmy firanki kumpel wziął młotek, zamachnął się i... w tym momencie rozległo się pukanie do drzwi. Jako stojący najbliżej otwieram, za drzwiami stoi sąsiad z dołu i mówi:

Test nie dla dyslektyków

21 716  
1   29  
Wkraczamy do Unii Europejskiej i nadszedł czas na umiędzynarodowienie współczesnej polskiej epidemii wśród młodzieży w wieku szkolnym - dysleksji. Poniższe zdjęcie było zrobione podczas mojej wycieczki z kolegami z "Drink Team KrK" w miejscowości Osieczany koło Myślenic a to z kolei koło Krakowa.

Od Redakcji: A teraz zadanie dla Ciebie! Jeżeli choć trochę znasz angielski i nie masz zaświadczenia o dysleksji podaj w komentarzu ile widzisz błędów na poniższym szyldzie? Jako błąd traktujemy słowa, które nie są poprawne ani w jezyku polskim ani w angielskim. POWODZENIA!
Kliknij jeśli niedowidzisz ;)

Wielka Encyklopedia Obrazkowa - Odruch (II)

33 725  
10   22  
Kolejne hasło z Wielkiej Encyklopedii Obrazkowej (W.E.O.). Hasło "odruch" już co prawda prezentowaliśmy ale w W.E.O. czasami występują dwa wyjaśnienia znaczenia danego hasła w celu lepszego zrozumienia.
A dzisiaj...

Definicja słowa: "odruch" (II)

Źródło: Wielka Encyklopedia Obrazkowa, Wyd. Brittanica 2002, s.389

ODRUCH (II)



10
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Test nie dla dyslektyków
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 zwariowanych ciekawostek z odległego Kazachstanu
Przejdź do artykułu Wielka Encyklopedia Obrazkowa - Przerażenie
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Wielka Encyklopedia Obrazkowa - Fantazja
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu Wielka Encyklopedia Obrazkowa - Przekształcenie
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Miałam problemy z wymową
Przejdź do artykułu Wielka Encyklopedia Obrazkowa - Odruch

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą